Efter en tur till ridstallet i november fick fotografen Anette Sundström bråttom hem till duschen och följande kund. Det slog henne att hon kunde vinna tid med att kolla olika ljussättningar för fotograferingen genom att själv stå modell. Hon hastade från duschen till kameran och knäppte av. Till hennes stora förvåning var bilderna riktigt lyckade.
Nu klär vi av oss!
"Sällsynt vackra kroppar", tänker du kanske när du ser dessa bilder, men personerna på bilderna har själva inte alltid sett det så. Nu råder en ny trend i samhället där kvinnorna själva tar makten över sina kroppar - och över bilderna av dem.
Boudoirfotografering
Premium
Fotografen Anette Sundström gick ut med en egen nakenbild och en brinnande text om att vi måste sluta noja oss över rynkor, veck och överloppskilon. Responsen hon fick var både omedelbar och omfattande.
Senast publicerat
Broreparationer medför ändringar i trafiken på regionväg 170 i närheten av Lovisa
Jarmo Vellonen gjorde årets kulturgärning - skapade bland annat den nya könsneutrala Hymy-statyn
Borgåmusikern Frans Andersson - Lee Angel - ger ut sin första singel under nytt namn
Coronasmitta vid Lovisa HVC – besöksförbud tills vidare
MTV Uutiset: Möjlig ny vändpunkt i utredningen kring Riina Mäkinens försvinnande
Busstrafiken kämpar med lönsamheten
"Det var här jag lärde mig allt"
På 1970-talet satte vilda ungdomar stopp för danserna på Dansholmen i Tolkis men i dag är dansanta ungdomar en bristvara – den legendariska paviljongen firar med nostalgiska toner från 1960-talet
Hugo Bergroth-priset gick till Kerstin Kronvall: "Klart en stor ära och glädje"
Jonni och Eljas siktar på EM